For privacy reasons YouTube needs your permission to be loaded. For more details, please see our Polityka prywatności.
I AcceptDziś w ramach serii: MĘŻCZYZNA I DZIECKO W CENTRUM ROZWODU, najtragiczniejsza z podcastowych historii: pt: Jak wspomóc dzieci w kryzysie i uchronić je przed przemocą, kiedy dla sądu jest się „porywaczem dzieci” ?
🥺Jest to opowieść ojca, który 11 lat już walczy w sądach nie tylko o zmianę miejsca zamieszkania dzieci, które próbuje wyrwać z toksycznego i destrukcyjnego dla nich środowiska matki, ale też o ich zdrowie i życie.
😥Historia niestety pokazuje, jak bezwzględna bywa machina sądowa i ludzie, którzy powinni reagować na krzywdę dzieci, a z niewiadomych powodów umywają ręce bądź w irracjonalny sposób kolejnymi decyzjami stają po stronie matki, w stosunku do której jest szereg dowodów na krzywdzenie dzieci. Powiadomione są wszelkie służby, policja, prokuratura, rzecznik praw dziecka, powołano zespół interdyscyplinarny ds. niebieskiej karty i … nic. Sprawy ciągną się latami, instytucje pomocowe „kibicują” ojcu , kurator gratuluje relacji i nikt nie podejmuje decyzji o zmianie.
Rozmowa jest długa. Może mało nadaje się na podcast. Ale wierzę, że jaki wsłuchacie się w pierwsze minuty, będziecie chcieli poznać całość.
Mam też głęboką nadzieję, że ta historia doczeka się z jednej strony dobrego zakończenia (choć chyba kiedy dzieci będą już pełnoletnie) oraz że ten absolutnie filmowy materiał będzie początkiem czegoś większego.
Link do podcastu znajdziesz poniżej:
✍️ Jeśli chciałbyś się podzielić swoją historią, zapraszam do kontaktu mailowego: m.sokolowska@kancelaria-ms.com
Może i Twoja historia pomoże innym ojcom, ale także mamom, wyciągnąć odpowiednie wnioski w dobrym czasie, aby np. zatrzymać lub ograniczyć machinę sądową i zacząć współdziałać dla dobra dziecka. A jeśli jednak trzeba walczyć, to niech to będzie mądra walka, prowadząca do ocalenia relacji … niż udowodnienia racji.
Podcast powstał w ramach projektu realizowanego przez grupę ojców, przy współudziale specjalistów z zakresu prawa rodzinnego oraz jest dofinansowany z budżetu miasta Poznania.
https://www.youtube.com/watch?v=rg1xG8AU0tU