Porady prawne
Wybierz najlepszą dla Ciebie formę spotkania ze mną.
• Jeśli jesteś z Poznania lub okolic zachęcam Cię do bezpośredniego kontaktu.
• Jeśli jesteś z innej części Polski, nie chcesz tracić czasu na dojazdy lub zwyczajnie wolisz zdalną formę kontaktu, to możemy porozmawiać przez telefon, Whatsapp, Skype czy inny komunikator – z wizją lub bez.
Przeczytaj poniżej, jakich porad udzielam, jak najlepiej umówić się spotkanie na taką poradę i jak (czy?) się przygotować.
Jakich porad udzielam?
Moje konsultacje mogą skupiać się na wybranych problemach lub dotyczyć całokształtu sytuacji związanej z rozstaniem (nie koniecznie z rozwodem). Stanowią konieczny element rozpoczęcia ze mną współpracy. Jest to czas, kiedy klienci nie tylko zyskują wiedzę o swojej sytuacji prawnej, ale również wspólnie tworzymy plany wyjścia z danej sytuacji życiowej i zwyczajnie poznajemy się, aby zdecydować, czy do siebie pasujemy. Tak, dokładnie tak. Wychodzę bowiem z założenia, że w takich życiowych sprawach same kompetencje i doświadczenie prawnika to nie wszystko. Ważne jest, żeby klient czuł się zaopiekowany i doinformowany, a ja z kolei lubię czuć, że jestem po tej „właściwej stronie”, która nie dąży do konfliktu i ma dobre intencje.
Porady prawne nie muszą być jednak związane z prowadzeniem sprawy. Często prowadzę konsultacje w sprawie ugodowego rozwodu, który klienci mogą zrealizować sami. Zdarza mi się również oceniać już obraną taktykę procesową w toczących się sprawach i doradzam, co jeszcze bądź inaczej można zrobić, żeby zmienić swoją sytuację w sądzie.
Jak najlepiej umówić się na spotkanie?
Najlepiej napisz do mnie (sms, whatsapp lub poprzez formularz kontaktowy), a ja zadzwonię do Ciebie lub odpiszę w celu umówienia się na spotkanie. Rozumiem, że nie zawsze możesz swobodnie rozmawiać, dlatego w swojej wiadomości wskaż preferowane godziny na mój krótki telefon do Ciebie albo daj znać, żebym podała propozycję terminów pisemnie.
Na właściwą poradę zarezerwuj sobie 1,5 godziny, zwłaszcza jeśli dotyczy całokształtu sytuacji rozwodowej.
Jak możesz przygotować się do pierwszej rozmowy ze mną:
- Jeżeli nie masz jeszcze sprawy w sądzie, nie musisz przynosić na pierwsze spotkanie żadnych dokumentów. Będzie to rozmowa, podczas której chciałabym dowiedzieć się od Ciebie jak najwięcej o Twojej sytuacji i potrzebach.
- Nie musisz specjalnie przygotowywać się do tej rozmowy. Wiem o co Cię zapytać i co potrzebuję usłyszeć, aby udzielić Ci porady prawnej z zakresu spraw rodzinnych.
- Jeśli jednak to Ty otrzymałaś / otrzymałeś z sądu pozew, wniosek albo zapadło niekorzystne dla Ciebie orzeczenie, wówczas koniecznie przynieś ze sobą całą dokumentację lub prześlij ją mailem. Nie zwlekaj, bo zazwyczaj nie masz dużo czasu na odpowiedź (7-14 dni od doręczenia listu).
- Pamiętaj, że skorzystanie z porady prawnej nie zobowiązuje Cię w żaden sposób do zlecenia mi sprawy. Możesz poprzestać na poradzie prawnej.
Ważna rzecz, o której potrzebujesz wiedzieć, to to, że udzielam porad prawnych, a nie życiowych. Do niczego Cię nie namawiam ani nie podejmuje za Ciebie decyzji. Nawet, jeśli doświadczasz takich rzeczy, jak przemoc domowa, to nadal Ty sama/sam musisz podjąć decyzję o tym co chcesz zrobić ze swoim życiem, jak chcesz, żeby ono wyglądało za rok, dwa czy 5 lat. Ode mnie dowiesz się tylko (a może aż?) o możliwościach i konsekwencjach obranej drogi.
Jeśli potrzebujesz więcej szczegółów, skontaktuj się ze mną telefonicznie lub wypełnij formularz kontaktowy.